Nivera Bilgi Teknolojileri Bilişim Çözümleri
Nivera Bilgi Teknolojileri Bilişim Çözümleri
  Ana Sayfa Hakkımızda Ürünler Hizmetler İletişim
Formula - G 2006 Güneş Arabaları Yarışı

Nivera Bilgi Teknolojileri

Formula G Güneþ Arabalarý YarýþýTÜBİTAK tarafından ilki 2005 yılında organize edilen, alternatif enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etmek ve gençlerin bilimsel projelerini göstermelerine olanak sağlamak amacıyla düzenlenen güneş arabaları yarışı, aynı zamanda devlet-üniversite-sanayi işbirliğinin güzel bir örneğini oluşturuyor.

28 üniversiteden 37 takımın katılımıyla düzenlenen yarışmada takımların elde ettikleri dereceler ne olursa olsun, bu yarışma gerek öğrencilerin edindikleri tecrübeler, gerekse ülkemizdeki ar-ge faaliyetlerinin gelişmesi açısından ayrı bir öneme sahip.

2006 yılında Nivera (Veasis) Bilgi Teknolojileri olarak 5 ilden 6 üniversite takımının sponsorluğunu üstlenerek, hem takımlarımıza hem de ülkemizdeki teknolojik gelişmelere verdiğimiz desteğimiz Gaziantep Üniversitesi Güneş Arabası ve Hidrojen Arabası takımlarıyla devam etmektedir.

2006 yarışından notlar;

Sakarya Üniversitesi
Saguar

Sakarya Üniversitesi Saguar Formula G


Formula-G 2005'i 4. sırada tamamlayan Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu (SAİTEM) bu sene İzmir Pınarbaşı Pistindeki yarı finali 1. sırada tamamladı. Formula G Ege Kupası'nı 2. sırada tamamlayarak geçen seneki başarılarını devam ettiren Saguar isimli araç sıradışı tasarımıyla da dikkat çekiyor.
 
ODTÜ
ODTÜ-TEK

ODTÜ ODTÜ-TEK Formula G


2005'teki ilk Formula-G yarışını MES-e isimli aracı ile 1. sırada tamamlayan ODTÜ Robot Topluluğu, bu sene yeni aracı ile 2. grup elemelerini 1. sırada, final yarışını ise 4. sırada tamamladı.
 
Osmangazi Üniversitesi
Oscar

Eskiþehir Osmangazi Üniversitesi Oscar Formula G


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından tasarlanan ve geliştirilen Oscar, tek kişilik yüksek performanslı güneş enerjili bir yarış aracıdır. İzmir Pınarbaşı Pistinde katıldığı final yarışını 7. sırada tamamlamıştır. Oscar çok düşük güçler ile çalışmak zorunda olduğu için araç gereksiz tüm parçalardan arındırılarak mümkün olduğunca hafif dizayn edilmiştir.
 
Yıldız Teknik Üniversitesi
Barracuda

Yýldýz Teknik Üniversitesi Barracuda Formula G


Yıldız Teknik Üniversitesi Güneş Enerjili Sistemler Kulübü Barracuda isimli aracı ile Formula-G 2005'i 8. olan ekip 6:32,696'lık derecesiyle de en hızlı tur zamanına imza atmıştır. 2006 İzmir'deki Formula-G yarışında 8. sırada tamamlamıştır.
 
Gaziantep Üniversitesi
Sunrise

Gaziantep Üniversitesi Sunrise Formula G


Gaziantep Üniversitesi Geleceğin Mühendisliği takımı 1 aydan daha kısa bir sürede geliştirdiği aracı Sunrise ile İzmir'deki yarışlarda yaşadığı teknik aksaklığa rağmen İstanbul Park'taki yarış için iddiasını sürdürüyor.
 
Yıldız Teknik Üniversitesi
Startech

Yýldýz Teknik Üniversitesi Barracuda Formula G


Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü tamamı Elektrik-Elektronik Fakültesi öğrencilerinden oluşan ekibi ile geliştirdiği Startech isimli güneş arabası ile Formula-G 2006'da İstanbul Park'a hazırlanıyor.

İETT ile ulaşım detayları ve İstanbul Park haritasına ulaşmak için tıklayınız.
Formula G 2006 İzmir Pınarbaşı Pisti sıralama turları sonuçlarına buradan erişebilirsiniz.
Formula G 2006 Güneş Arabaları Yarışı İstanbul Park Finali sonuçlarına buradan erişebilirsiniz.


Nivera Bilgi Teknolojileri Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti.
Boğazkesen Cad. No: 23/1 Tophane Beyoğlu-İSTANBUL   Telefon: 0212 252 73 63  Faks: 0212 293 56 78


NIVERA Bilgi Teknolojileri